Halı Yıkama

Halı Yıkama Aşamaları

Halılarınız zamanla tozlanmaya ve içerisinden bakteri barındırmaya başlar ve dış etkenler nedeniyle üzerinden lekeler oluşur. Böyle durumlarda halılarınızın detaylı bir temizliği ihtiyaç duyduğu durumlardır. Ev hanımlarının hendi imkanları ile yıkadıkları halılar hem tamamen temizlenmez hemde çok çabuk kirlenir. Ev hanımları için halı yıkamak hem çok yorucu hemde masraflıdır aslında. Halılarınızı yıkamak yerine, profesyonel halı yıkama firmalarını tercih etmelisiniz. Tam otomatik sistem ve özel deterjanlarla halılarınız ilk günü olacaktır.

1-) Halıların Teslim Alınması ve Numaralandırılması

Halılarınız isteğiniz doğrultusunda yıkanmak için adresinizden ücretsiz bir şekilde teslim alınır ve teslim alınma esnasında numara etiketiyle numaralandırılır. Bu numaralandırılma sonrasında halıların kimden, hangi saat ve tarihte alındığı sisteme işlenir. Bu sadece kimsenin halısı kaybolmaz ve zamanında teslim edilir.

2-) Halının Cinsi ve Leke Tespiti

Halı yıkama fabrikamıza gelen halılar ilk olarak tespit odasına alınır ve halını cinsi, özelliğinin ne olduğu tespit edilir. Bu tespit çalışması halıya uygulanacak deterjan seçimi için yapılmaktadır. Halılarınız özelliğine uygun bir şekilde yıkanması sağlanır. Ayrıca bu tespit anında halılarınızın üzerinde oluşmuş olan lekeler tek tek tespit edilir ve özel işlemler uygulanarak çıkartılır.

3-) Halının Tozunun Alınması

Halılarınız cins ve leke tespiti yapıldıktan sonra toz alma odasına alınır ve bu odada halılarınızın içerisinde bulunan tozlar özel bir toz alma makinesi ile halıdan çıkartılır. Bu işlem sonrası halılarınız daha uzun sürede kirlenecek ve halılarınızın daha iyi yıkanmasını sağlanacaktır.

4-) Halının Yıkanması

Halılarınız dördüncü adımda su ve deterjan ile buluşmaktadır. İlk üç aşama halıyı yıkamaya hazır hale getirdikten sonra asıl işlem olan yıkama işlemi tam otomatik en son teknoloji makinelerde yapılmaktadır. Halınızın cinsine ve özelliğine göre seçilen deterjan ve özel yıkama programı ile halılarınıza hiç bir zarar vermeden yıkanmaktadır.

5-) Sıkma ve Kurutma

Halılarınız yıkama işleminden sonra fazla suyunu tahliye etmek için özel sıkma makinesine alınır ve bir kaç saniye içinde halılarınız fazla suyundan kurtulmaktadır. Daha sonrasında ise özel kurutma odasına alınan halılar hızlı bir şekilde kurutulmaktadır. Kurutma odalarımız ısıtmalı sistem olduğu için yaz kış halılarınız kurutulabilmektedir.

6-) Paketleme ve Teslimat

Halılarınız yıkama ve kurutma işlemi sonrası kontrol ve paketleme odasına alınır ve bu odada halınızın çıkmayan bir lekesi olup olmadığı kontrol edilir. Çıkmayan bir leke varsa tekrar işleme yapılır. Kontrollerden başarı ile çıkan halılar özel jelatinler ile paketlerin ve özel servislerimizle adresinizi teslim edilir.